Szczegółowy opis
W pełni automatyczny załadunek i rozładunek zawsze wymaga dwóch połączonych systemów: jednego systemu na ciężarówce lub naczepie oraz stałej instalacji na platformie ładunkowej lub w magazynie. Przenośniki do załadunku ciężarówek i inne zautomatyzowane rozwiązania pozwalają na zwiększenie wydajności. Dzięki dodaniu wind, platform windowych, obrotnic i przenośników, które współpracują z automatycznymi systemami załadunku i rozładunku, prędkość ładunku ciężarówek gwałtownie wzrasta. Oszczędności pracy można osiągnąć dzięki rozwiązaniom ATLS – systemom załadunku kontenerów, ponieważ dzięki automatyzacji procesów ładunkowych potrzeba mniej personelu logistycznego, a mniejsza liczba wózków widłowych i związane z tym koszty szkoleń, konserwacji i napraw to kolejna potencjalna korzyść.
Wymaganych jest mniej doków załadunkowych i rozładunkowych, ponieważ każdy dok może obsługiwać większe ilości. Skraca się czas załadunku i rozładunku ciężarówek; wcześniej rozważana ekspansja DC lub magazynu staje się zbędna. Potrzebnych jest też mniej zapasów buforowych, co pozwala na zapasy JIT (Just-in-Time), dzięki szybszemu transportowi towarów.
Loadrunner Plus można zintegrować z dowolnym zautomatyzowanym systemem produkcyjnym lub magazynowym. Krótszy czas postoju ciężarówki w doku jest uzyskiwany przy jednoczesnym tworzeniu bezpieczniejszego środowiska pracy dla pracowników i produktu.
LoadRunner Plus System składa się z dwóch głównych części, ramy podstawy i platformy. Rama podstawy systemu to konstrukcja stalowa, regulowana w pionie i poziomie. Regulacja wysokości jest kontrolowana przez cztery elektrycznie napędzane podnośniki śrubowe, po dwa z każdej strony. Ruchy boczne są zasilane przez dwa elektryczne gniazda śrubowe, jeden z tyłu i jeden z boku drzwi. Na końcu drzwi znajduje się most zwodzony, który zamyka szczelinę między systemem a tyłem przyczepy lub kontenera. Rama podstawy jest zmotoryzowana, aby napędzać ruch. Platforma to połączenie łyżwy i łańcucha na górze ramy. Łańcuch przenosi palety na lub z systemu dokowego, a łyżwy ładują lub rozładowują transportery do naczepy. Łyżwy przejmują ładunek podczas wstępnego składowania i przenoszą palety do miejsca rozładunku lub punktu umieszczenia wewnątrz przyczepy. Skanery 2D są montowane na ramie portalowej skanera z przodu LoadRunner Plus. Cztery skanery laserowe są w stanie określić dokładne położenie naczepy (przód + tył), wysokość podłogi oraz długość wewnętrzną. Przed przeniesieniem ładunku z systemu do naczepy, szerokość ładunku sprawdzana jest przez czujniki optyczne. dostarczane z główną szafą sterowniczą dla wszystkich sterowań elektrycznych. Szafka zawiera kontroler do przetwarzania wszystkich danych i kontroli wszystkich ruchów; napędy silnikowe; przełączniki magnetyczne; przekaźniki bezpieczeństwa; itp. Istnieje oddzielny panel sterowania wyposażony w ekran dotykowy, który umożliwia użytkownikom automatyczną i ręczną obsługę systemu ATLS.
Dane techniczne
Zasilanie stacji dokującej | Napięcie zasilające doku | Pobór mocy stacji dokującej | Opcje systemu dokującego | Zalety |
---|---|---|---|---|
2x przekładnia z silnikiem 3kW oraz 1x przekładnia z silnikiem 4kW | 3x400V ac./50Hz, 0 i uziemienie, bezpiecznik 32A | 0,5 kW na ładowanie | System podłogowy do 1400 mm, optyczna lub mechaniczna kontrola wymiarów, zatrzymanie wózka widłowego, sygnalizacja świetlna, połączenie interfejsu I/O z zewnętrznym integratorem systemu, most zwodzony | Wysoce znormalizowane, w pełni automatyczne i łatwe w instalacji i obsłudze systemy, obsługują 99% nacep i kontenerów. Nie wymaga modyfikacji przyczep. |
Korzyści
Zwrotz inwestycji
Praca 24/7 powodująca niskie koszty, które wpływają na ROI od 12 do 24 miesięcy
Elastyczność
Możliwość dostosowania do dowolnej przyczepy lub kontenera
Bezpieczeństwopracowników i produktów
Poprawa warunków BHP dla pracowników i kierowców ciężarówek, jak również redukcja uszkodzeń ładunków
Ekologia
Redukcja spalin z wózków widłowych